Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Blog

Kupkawe.eu / Kawa  / Czy kawa poprawia koncentrację?

Czy kawa poprawia koncentrację?

Tak wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki dobrej, czarnej kawy. Dla innych kawa jest tylko niesmacznym napojem a jeszcze inni traktują ją jako pewnego rodzaju napój wzmacniający. Na kawie przeprowadzono wiele badań naukowych.

Dowiedziono, że kawa wpływa na samopoczucie a także koncentrację człowieka.

W jaki sposób? Mózg jest jednym z ważniejszych o ile nie najważniejszym organem w naszym ciele. Odpowiada za wiele procesów zachodzących w organizmie. Zawarta w kawie kofeina zatrzymuje oddziaływanie związku chemicznego.

To dzięki dopaminie zwiększa się nasza koncentracja i poprawia samopoczucie. Najczęściej to studenci korzystają z tej zalety kawy! W trakcie sesji, wzmożonej nauki osłabienie koncentracji i poczucie zmęczenia to nic nadzwyczajnego dla studentów, dlatego chętniej sięgają po małą czarną. Adenozyna opóźnia zmęczenie a kofeina utrzymuje się w organizmie przez około godzinę dlatego może wspomóc naukę. Czy zawsze?
Kawa jest idealnym „wspomagaczem” pamięci i koncentracji jednak nie dla osób, które aromatyczny napój spożywają regularnie.
Organizm człowieka przyzwyczaja się do działania kofeiny, dlatego skuteczność działania kawy u osób regularnie ją pijących, stale maleje.
Jest na to sposób!
Warto na około 2 tygodnie przed rozpoczęciem się okresu, w którym musimy znacznie poprawić swoją koncentrację, odstawić kofeinę a przynajmniej zminimalizować ilość dostarczanej do organizmu kofeiny.

Jaką kawę pić?

Rodzaj kawy nie pozostaje bez znaczenia. Arabika jest kawą zdecydowanie delikatniejszą w smaku, natomiast Robusta jest znacznie mocniejszą kawą. Idealny smak kawy i jej działanie otrzymamy parząc kawę świeżo zmieloną.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo różne rodzaje doskonale pobudzającej i poprawiającej zdolność koncentrację kawę!